Практикум «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики» в рамках імплементації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+, модуль Жан Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС»
04 - 25 квітня 2025 року
4 квітня 2025 року в Національному університеті біоресурсів, природокористування України координатор проєкту, д.е.н., член-кореспондент НАН України, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Лідія Шинкарук, з командою, презентувала Практикум «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики» в рамках імплементації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+, модуль Жан Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС».
Практикум «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики»
«Практики інклюзивного проєктування в ЄС»
Спікер: Лідія Шинкарук
«Політика соціальної інтеграції ЄС»
Спікер: Марина Дєліні
«Дослідження ЄС щодо соціальних інновацій»
Спікер: Емілія Прушківська
Освітній захфід об’єднав більше 200 учасників з усієї України, серед яких були й представники науково-педагогічної спільноти, й студенти бакалаврату та магістратури, здобувачі третього рівня освіти, громадські активісти та інші зацікавлені особи.
Презентаційні та навчальні матеріали усіх трьох курсів представлені в Google Classroom, що сприяло більшому залученню людей до тематики проєкту та комфортному опануванню курсів.
Професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Марина Дєліні наголосила на проєктних можливостях, які надають фонди Європейського Союзу для індивідуальних учасників, молодих підприємців, представників неурядових організацій тощо. Слухачі змогли ознайомитись із додатковими відкритими мережами та ресурсами та значенням соціальної та економічної інклюзії в проєктних заявках до фондів ЄС.
Професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Емілія Прушківськазупинилася на процесі розробки соціальних інновацій, а саме основних етапах та можливостях щодо фінансування. Також акцентовано увагу на важливості розвитку соціальних інновацій для вирішення проблем безробіття, зокрема молодіжного, та необхідності врахування досвіду ЄС у сфері розробок соціальних інновацій .
Лідія Шинкарук наголосила на практичній орієнтованості курсів, які дадуть усім учасникам можливість здобути знання та навички, необхідні для успішного втілення проєктів з соціально-економічної інклюзії.
Усі учасники Практикуму відзначили високий рівень його підготовки та проведення, висловили вдячність команді проєкту за ґрунтовність, фаховість та прикладний характер презентованих матеріалів.
Слава Україні!